V sklopu festivalskega dogajanja bo v Narodni galeriji potekala likovno-pesniško intervencija. Slike šestih likovnih umetnikov smo postavili v pesniški dialog s poezijo šestih slovenskih pesnic in pesnikov. Pesmi, posnete na avdio vodiče, vas bodo popeljale na sprehod skozi galerijske prostore in različne oblike umetnosti. (več …)
V času trajanja Slovenskih dnevov knjig vas na vrtu Društva slovenskih pisateljev pričakuje Svetlobna gverila in instalacija Luke Muroveca z naslovom Sama sebi edina avtoriteta!
Napihljiva skulptura, postavljena v intimnost zelenega dvorišča in obdana z ogromnimi nacionalnimi kulturnimi hišami, (več …)
Želite posvojiti knjigo? Društvo slovenskih pisateljev je v sodelovanju s projektom Knjigobežnice v ljubljanske hiške za knjige naselilo nekaj novih knjižnih stanovalk, s posvetili slovenskih literatov. Poiščite jih in podprite idejo izmenjevanja knjig in deljenja bralskih izkušenj.
V sodelovanju z Radio Ars letošnji Slovenski dnevi knjige prinašajo interaktivne pesniške sprehode skozi likovno zbirko Moderne galerije.
Z uporabo QR kode, ki jo prejmete na recepciji Moderne galerije boste ob ogledu stalne postavitve 20. stoletje. Kontinuitete in prelomi lahko prisluhnili (več …)
Glasovi Fabule so zavzeli Ljubljano in se kot posebna zvočna instalacija predstavljajo tudi v sklopu Slovenskih dnevov knjige.
Zvočni odlomek literature na pritisk, ki izraža sodobne razmere v določenem prostoru, skupnosti in svetu. Šest literarnih glasov, šest raznolikih literarnih popotnic pod mestnimi krošnjami: (več …)
Ker želimo z letošnjo edicijo festivala osvetliti moč literature, na vrtu Društva slovenskih pisateljev predstavljamo instalacijo “Literatura luči”. Pesniška in prozna besedila nekaterih slovenskih avtoric in avtorjev bomo v svetlobnih pisemskih ovojnicah razprostrli po vrtu Društva. Vas, obiskovalce, pa vabimo, da izbrano ovojnico z besedilom odnesete domov.
V času Slovenskih dnevov knjige predstavljamo posebno interaktivno instalacijo “Neskončna knjiga”!
Instalacija deluje na podlagi posebne aplikacije, ki jo je razvil slovenski pesnik, pionir spletne umetnosti in e-literature oziroma digitalne poezije, Jaka Železnikar, prostorsko pa so jo uredili v prostoRožu, (več …)
V okviru Slovenskih dnevov knjige vas bo Urbana Vrana ponovno popeljala na feministični ogled Ljubljane. V prijetnem poletnem dopoldnevu vam bomo organizirali druženje na prostem, ki se ga lahko udeležite s sorodniki in prijateljicami ali pa sorodnicami in prijatelji. (več …)
Madžarski kulturni inštitut, v sodelovanju z založbo Didakta, je za vse ljubitelje kriminalk (in tiste, ki boste to morda še postali) pripravil posnetek, (več …)
Peter Svetina in Damijan Stepančič sta uigran ustvarjalni dvojec, ki je skupaj ušpičil že marsikaj lepega, med drugim tudi knjigo Ropotarna, ki je nedavno izšla v nemškem prevodu pri knjižni zbirki Litterae Slovenicae. (več …)
V znanosti je vidnosti raziskovalnih rezultatov želena in samoumevna, vendar pa se odpiranje znanosti v javnost, v družbo, pa tudi odpiranje in demokratizacija znotraj znanstvene skupnosti, (več …)
Vabljeni na predstavitev nove pesniške zbirke Nine Dragičević z naslovom To telo, pokončno.
Nina Dragičević je pesnica, esejistka, skladateljica, perfomerka in sociologinja. (več …)
Debata o knjigi Zmote neprevaranih se bo osredotočila na nekatere fenomene (več …)
Predstavitev romana Amplituda: remiksi in drugo, sedmega proznega dela pisateljice Nataše Sukič. (več …)
V coni je prvi roman mlade bosansko-hercegovske avtorice Lamije Begagić. Izvorno je roman objavljen leta 2016 pri beograjski založbi Fabrika knjiga(založba je naravnana na obravnavo post-jugoslovanskih razmer v regiji), (več …)
V pogovoru ob novem prevodu Tolstojevega monumentalnega romana Vojna in mir, ki ga je naredila Sovretova nagrajenka Lijana Dejak, se bomo dotaknili raznolikih vidikov tega izjemnega dela. (več …)
Pariška komuna 1871 je bila v času svojega kratkega obstoja neznosen pojav. (več …)
Mirno bivanje vdovca Dušana Šaute v romanu Krasni dnevi v domu za starejše občane prekine obisk kriminalistov, ki iščejo njegovo hčer Lejo. (več …)
Na začetku osemdesetih let preteklega stoletja mora Jaka Rowenski v romanu Jaka in Vane kot večina njegovih vrstnikov po zaključku gimnazije v jugoslovansko vojsko. (več …)
Slovenski dnevi knjige gostujejo tudi v Ljubljani, video poezija na platno sredi vrta Društva slovenskih pisateljev! (več …)