Otvoritev 26. Slovenskih dnevov knjige in razstave “Najljubši literarni junaki”

Datum: 16. 6. 2021

Ob: 15:00

16.06.2021

Vabimo vas na otvoritev letošnjih 26. Slovenskih dnevov knjige, na kateri bomo spregovorili o letošnjem dogajanju, glavnih poudarkih programa ter razgrnili razstavo “Najljubši literarni junaki”, ki so jo ustvarili otroci različnih ljubljanskih osnovnih šol in bo na ogled celotni čas festivala.

Razstavo “Najljubši literarni junaki” so oblikovali:

  • OSNOVNA ŠOLA VODMAT

Sodelujoči učenci (2. b razred):
Aleks Milanković, Dylan Carlos Damian Hočevar, Nikola Zupančič, Belmin Duraković, Eva Smrke, Tim Dennis Dominik, Lun Mazi, Astrid Mujić Rozman, Urban Ševerkar, Minja Jaušovec, Anže Arnol, Gaja Smrke, Lara Vertič, Ema Puc, Mia Uran Maravić Diana Košuta. Mentorica: Nataša Sadar Šoba

  • OSNOVNA ŠOLA NOVE JARŠE

Sodelujoči učenci (5. a razred):
Julija Burica, Nikolaj Ceferin, Sanja Dimić, Jana Đukić, Davor Ilić, Evelina Marn, Elina Redžić, Ema Smrajc, Ayla Spahić, Kaja Špernjak, Nal Štebih, Aleksej Zupančič, Aleksej Kurtinović. Mentorica: Mojca Sovdat

  • OSNOVNA ŠOLA MAJDE VRHOVNIK

Sodelujoči učenci (2. a razred):
Taja Babić, Lana Dobrin, Emil Dvoršek, Walid H. W. Alhallaq, Brina Jeraj, Samo Klemenc, Aria Luša Kogovšek, Čarna Košir, Eva Kožar, Zora Kroupa, Jan Lah, Adelina Majcen, Filip Makris, Martin Marinič Kadunc, Lara Mudrinić, Tadej Rakar, Hana Luna Strniša, Maks Šarvari, Laura Škraba, Andraž Zorko, Pia Zrimšek, Ana Zupančič.

Sodelujoči učenci (2. b razred):
Roza Andolšek, Sofija Bagola, Lana Bulić, Lara Drnovšek, Inti Glavan, Simon Goršič, Ajda Grosman Breznik, Ita Bibi Kadunc, Kiara Kos, Neža Kravcar, David Kržišnik, Jaka Maček, Oton Jakob Mavčič, Oton Ostrc, Jonatan Piškur, Naqi Rahimi Vitan Rušt, Gašper Šešok, Brina Škafar, Ruben Virant, Paz Soames Williams, Viktor Zdravić, Arba Zupan.

Sodelujoči učenci (3. a razred):
Ema Adler, Tosja Albreht, Lejla Bošnjak, Andraž Brajer, Ana Celič, Ajda El Shawish, Živa Gradišek, Nikolaj Bor Guček, Alegra Ivanc, Sofija Justin, Loren Korica, Oskar Korošec, Jonatan Kurinčič, Goran Maher Marinšek, Lana Mantel Kunej, Jakob Marucelj, Julija Medvešček, Ula Stibilj, Anže Tomšič, Tinej Tramšek, Mila Zgonc.

Sodelujoči učenci (3. b razred):
Anže Batič Finžgar, Sara Bricelj, Zarja Drobež, Luna Filipič, Tesa Gomzi, Elmina Kanurić, Mia Kovač, Svit Razinger, Gal Smolič Battelino, Mila Sonnenschein, Kali Strniša, Zoja Tisu, Fedja Toskić, Tita Vipotnik.

Mentorice: Vanja Šušteršič, Mirjam Klopčič, Sandra Štemberger, Laura Borak
Koordinatorica: Sandra Svetina

  • OSNOVNA ŠOLA MARTINA KRPANA

Sodelujoči učenci (1. c razred):
Narina Redžić, Jouana Rajković, Teodora Manjolović, Adriana Kuduzović Kojić, Nejla Dizdarević, Iva Karakaš, Svetlana Rajković, Aleksej Brkić, Zala Ana Gorjan, Tina Štuklek, Benjamin Hasanbegović,

Mentorica: Mirjana Srebot
Koordinatorica: Tinkara Krautberger

  • OSNOVNA ŠOLA FRANCETA BEVKA

Sodelujoči učenci (2. a razred):
Iva Perkovič, Lara, Nejc Brinovar, Martin Šolinc, Nejc Dobnikar, Miha Oreškovič Kustec, Tit Simčič, Zarja Vita Majerič, Kaja Rečnik, Meili Muršec, Vera Gramc, Severin Alič, Klara Binter, Anita Trajlovič, Matic Švara Fabjan, Nia Urbanč Klaras, Ina Grebenar, Maj Abram, Ema Kvartuh, Daris Zenelov, Dalia Perronnet, Oskar Maj Frbežar, Eva Šmid, Miha Slokan, Borja Mlinarič, Miša Hodak, Jaka Slokan.

Sodelujoči učenci (2. b razred):
Lara Sitar, Jaka Šilec, Maša Mehle Omahen, Ini Hribar, Maša Mehle Omahen, Nikolaj Vuković, Lev Peršin, Alan Nanut, Lan Lorbek, Rafel Avsec Šrekl, Maj Šeme, Dan Artač, Alina Rotar, Kim Grand Mujkič, Ela Kotnik, Nikolaj Vuković, Oskar Kurnik, Lev Peršin, Ema Blatnik, Ronja Gabrščik, Jakob Ilc, Kristian Adamovič, Adalina Begulić, Vito Čižmek, Ana Boban, Bela Bergant.

Mentorici: Mojca Planinc, Špela Vidmar

Likovna razstava se navezuje na Knjigovanje; natečaj, ki je bil v preteklih letih izveden v sodelovanju Društva slovenskih pisateljev s partnerji.